1. HOME
  2. PRZED ŚLUBEM
  3. ZDJĘCIA ŚLUBNE
  4. PO ŚLUBIE
  5. FACEBOOK
  6. O MNIE
  7. KONTAKT
  8. FAQ


Faq

 

 

 

Jakie posiadasz doświadczenie w fotografowaniu?

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się 15 lat temu.  Aparat towarzyszył mi niemal w każdej sytuacji. Stricte zawodowo zajmuję się tym od 2013 roku.  Odbyłem liczne warsztaty fotograficzne w różnych miejsca Polski, prowadzone przez najlepszych fotografów z polski i całego świata.

Jakim sprzętem fotografujesz

Zapraszam do zakładki „o mnie”. Dodam tylko, że zawsze pracuje jednocześnie na dwóch profesjonalnych aparatach, co związane jest nie tylko z komfortem mojej pracy, ale również stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla Was, bowiem nawet w przypadku awarii któregoś z aparatów jestem w stanie dalej wykonywać swoją pracę.

Na jakim terenie działasz? Koszty dojazdu?

Pracuję głównie na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Po wcześniejszym ustaleniu dojadę w każde wybrane miejsce w kraju i za granicą.

Czy fotografujesz tylko śluby?

Realizuję także inne zlecenia fotograficzne m.in. uroczystości rodzinne, chrzty, roczki , eventy , wszelkie imprezy okolicznościowe, sesje dziecięce i rodzinne itp.

W jaki sposób zabezpiecza się Pan przed zdarzeniami losowymi?

Ceremonia w kościele czy ślub w USC jest jednocześnie zapisywany na dwóch kartach pamięci. Dodatkowo korzystam z dwóch aparatów. W przypadku utracenia danych ze wszystkich możliwych nośników (musiałby być to naprawdę straszny pech…) wysyłam je do profesjonalnej ekspertyzy. Państwo otrzymujecie świadectwo o powodzie utracenia danych (czy to błąd ludzki czy siła rzeczy martwych).

Ile zdjęć otrzymamy na płycie? Czy można zamienić płytę na pendrive?

Ilość zdjęć  po pełnej autorskiej obróbce zależy od wybranego pakietu.. Na życzenie udostępniam reszta zdjęć po częściowej obróbce w ilości ok. 1000 szt.. Zdjęcia oddaję zazwyczaj na pędrive w pudełku – razem ze zdjęciami.

Czy podpisujecie umowę? Czy można podpisać umowę zdalnie?

Oczywiście, że tak. Umowę podpisujemy z każdą przyszłą Parą Młodą. Umowę można podpisać na dwa sposoby. Osobiście podczas spotkania ze mną lub listownie jeśli przyszła Para Młoda nie mieszka w Polsce lub nie ma możliwości spotkania. Zadatek stanowi dla Was 100% gwarancję rezerwacji terminu. Cena zadatku wynosi zazwyczaj ok. 500,00 zł , jednak staram się ustalać to indywidualnie.

Jaka jest cena pakietu i co zawiera pakiet ?

Posiadamy kilka pakietów, które różnią się czasem pracy oraz tym, co otrzymujecie. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Proszę o kontakt ze mną.

Czy posiadasz zezwolenie na fotografowanie w kościołach.

Posiadam zgodę Kurii Metropolitalnej na fotografowanie uroczystości liturgicznych w miejscach sakralnych.

Kto wybiera zdjęcia do albumu/fotoksiążki/nagrania/galerii on-line?

Gotowe odbitki, zdjęcia do albumu, fotoksiążki, galerii on-line, czy zdjęcia zgrane na płytę, pamięć  USB są wybierane przez fotografa po autorskiej weryfikacji. Z reguły nie udostępniam plików RAW, jednak w szczególnych wypadkach mogę to zrobić za dodatkową opłatą.

W jakiej postaci otrzymamy zdjęcia? Czy oferuję galerię on-line?

Zdjęcia otrzymujecie na płycie Bluray lub DVD. Zdjęcia zapisane będą w trzech folderach ( 1. Zdjęcia – format w największej rozdzielczości , Zdjęcia – format do przeglądania na komputerze lub laptopie oraz przesyłania przez email oraz Zdjęcia – z logiem do publikacji.

Na życzenie oferuję także galerię on-line dla gości przez okres do 3 m-cy.  Para Młoda i goście otrzymują podczas uroczystości weselnej wizytówkę na której odwrocie jest dokładny adres www oraz hasło do galerii na mojej stronie internetowej.

Ile czasu trzeba czekać na zdjęcia/odbitki/album?

Każdej fotografii poświęcam dużo czasu przy jej obróbce, aby efekt mojej pracy był w pełni zadowalający dla Was, ale i dla mnie. Dlatego czas oczekiwania na zdjęcia wynosi od 3 do 6 m-cy w zależności od daty ślubu.

Czy album lub fotoksiążka jest wliczony w cenę?

Wszystko zależy od pakietu, na jaki się zdecydujecie.

Kilka pytań i odpowiedzi na temat pleneru?

Termin pleneru ustalamy indywidualnie. Miejsce pleneru ustalamy indywidualnie, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Staram się dopasować do Waszych możliwości czasowych oraz do innych czynników m.in. pogoda – brak Słońca nie jest żadną tragedią…;) Plener ślubny trwa zwykle od 3 do 4 godzin. Natomiast sesja narzeczeńska trwa ok.1-2 godziny. Jeśli plener odbywa się dalszej części Polski czy za granicą  – koszt dojazdu ustalany jest indywidualnie. Za miejsce startu uważam Kalety (woj. śląskie).  Fotografuję także w nocy:)

Jaki jest maksymalny czas pracy fotografa?

Niezależnie od pakietu całkowity czas pracy  nie może przekroczyć 14 godzin. Każda kolejna rozpoczęta godzina jest dodatkowo płatna. Możliwe są dłuższe godziny mojej pracy, po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu.

Jaka jest opłata za dodatkowe godziny pracy?

Każda dodatkowa godzina pracy na Państwa życzenie kosztuje 120pln/h, nie dłużej jak do 3.00 w nocy.

Czy fotograf jest otwarty na propozycje?

Oczywiście, że TAK! Im więcej Waszych propozycji, pomysłów, tym łatwiej będę mógł spełnić Wasze oczekiwania i wymagania co do mojej pracy. Na tym zależy mi najbardziej.

Ile zdjęć zostaje poddane fachowej obróbce? Czy można zobaczyć zdjęcia bez obróbki?

Wszystkie fotografie zrobione przeze mnie zostają poddane ocenie, a następnie fachowej obróbce. W zależności od wybranego pakietu tyle zdjęć obrabiam. Zdjęcia, które nie wyszły „lądują” w koszu i nie można ich dostać, natomiast jest możliwość uzyskania zdjęć pozostałych po wstępnej obróbce graficznej (jasność, kontrast itp.)

Co w przypadku nagłej choroby fotografa?

W przypadku niemożliwości wykonania przedmiotu zlecenia tylko w uzasadnionych przypadkach (np. ciężkiej choroby) zobowiązuje się do zapewnienia innego fotografa na zastępstwo, posiadającego doświadczenie fotograficzne i umiejętności jak fotograf zastępowany, a także wysoki poziom kultury osobistej.

Czy wykonywane są zdjęcia czarno-białe lub w sepii ?

Obrabiam fotografie według własne stylu. Otrzymacie zdjęcia w kolorze oraz zazwyczaj w sepii.  W tej kwestii jestem otwarty na Wasze sugestie, a wiem, że ta kwestia jest dla Was bardzo ważna. Wszystko ustalamy indywidualnie.
Online Drugstore, cialis black 800mg australia, Free shipping, buy bactrim, Discount 10%

Czy wykonujesz zdjęcia grupowe?

Pewnie, że tak.

Czy można zarezerwować termin 2 lata do przodu?

Można, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą ze względu na bardzo odległy termin, wynoszący ponad 24 miesiące.

Czy nanosisz na fotografię swój znak wodny, logo ?

Na odbitki, które dostajecie nie. W przypadku fotografii zamieszczonych na mojej stronie i na innych portalach społecznościowych tak.

Czy zapewnić nocleg?

Nie ma takiej potrzeby , chyba że moja usługa będzie świadczona na drugim końcu polski wtedy koszty z tym związane leżą po waszej stronie.